Artystycznie i naukowo – Dzień Otwarty w liceum.

Data publikacji: kwiecień 2017

W sobotę 25.03.2017r. gimnazjaliści z powiatu słupeckiego odwiedzili naszą szkołę. Młodzież  wzięła udział w spotkaniach informacyjnych  przygotowanych przez dyrekcję szkoły. Wicedyrektor szkoły – Urszula Radosiewicz przedstawiła ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018  oraz zapoznała uczestników spotkań z działalnością szkoły. Omówiła również projekty językowe i naukowe realizowane we współpracy z uczelniami wyższymi.

Następnie nasi goście obejrzeli przedstawienie pt. „Jaka to zarozumiałość w takim  człowieku” w wykonaniu uczniów z grupy teatralnej „Human sapiens” działającej w ramach współpracy LO i MDK.. Po zakończeniu części oficjalnej  gimnazjaliści zwiedzali szkołę pod opieką uczniów liceum oraz uczestniczyli w warsztatach, pokazach i wykładach z fizyki, biologii czy geografii. Największym zainteresowaniem naszych gości cieszyły się doświadczenia  chemiczne przeprowadzone przez uczniów z klasy 3b: Sylwię Kowalską, Jakuba Gauzę i Dominikę Włodarczyk oraz z klasy 1b: Paulinę Kowalską i Antoninę Świerkowską.

Odwiedzający szkołę spotkali się z dużą życzliwością i otwartością ze strony licealistów. Najcenniejszy dla gimnazjalistów był z pewnością bezpośredni kontakt z uczniami liceum, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z codziennego życia szkolnego. Dzięki temu gimnazjaliści mieli okazję poczuć tzw. „ atmosferę szkoły”.