Recytatorzy z LO na scenie kaliskiego teatru

Data publikacji: maj 2019

W dniach 26 – 28 kwietnia na scenie kameralnej teatru W. Bogusławskiego w Kaliszu odbyły się eliminacje wojewódzkie 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, na którym spotkali się najlepsi recytatorzy z całej Wielkopolski . Tradycyjnie już nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów z słupeckiego LO, którzy przeszli zwycięsko przez poprzednie etapy OKR- u . Byli to : Fryderyka Kosmowska, Ola Herudzińska, Dominika Wośkowiak, Miłosz Rogalski i Mikołaj Hypki.
Uczestnicy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach: recytacji, poezji śpiewane, teatru jednego aktora i wywiedzionego ze słowa, przy czym największa popularnością cieszyła się jak zwykle ta pierwsza. Zmaganiom niemal 50 uczestników przez dwa dni przyglądało się jury pod przewodnictwem aktora z kaliskiego teatru Dariusza Sosińskiego.
Chociaż recytatorzy z LO nie zajęli czołowych miejsc, to czas spędzony w Kaliszu był dla nich niewątpliwie atrakcyjny. Mieli niepowtarzalną okazję występu na teatralnej scenie, poza tym mogli wysłuchać prezentacji scenicznych na naprawdę wysokim poziomie.