Warsztaty geograficzne

Data publikacji: listopad 2021

W ostatnich dniach października uczniowie klasy 3a o profilu geograficznym uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. W czasie zajęć młodzież zapoznała się z florą i fauną Nadwarciańskiego oraz Powidzkiego Parku Krajobrazowego, zwiedziła również znajdujące się w ośrodku wystawy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się   diorama przedstawiająca nadwarciańskie łąki trzęślicowe oraz fragment starorzecza.

Kolejna część warsztatów odbywała się w terenie. Pierwszym naszym przystankiem był Ciążeń, gdzie mogliśmy podziwiać pałac oraz przepiękny park z bogactwem roślin, które szczególnie jesienią wyglądają zjawiskowo. Następnie pojechaliśmy do punktu widokowego w Pyzdrach, gdzie omówiliśmy formy fluwioglacjalne występujące na tym terenie, zajęliśmy się również działalnością niszczącą i akumulacyjną Warty. Ostatnim naszym przystankiem były Pyzdry – miasto o bogatej historii oraz interesującej przyrodzie.

Mimo, że pogoda tego dnia nas nie oszczędzała, wyjazd był bardzo udany. Nie tylko zbliżyliśmy się do siebie, ale przede wszystkim poznaliśmy miejsca położone blisko nas,chociaż często niedoceniane.