Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – III miejsce dla LO w Słupcy

Data publikacji: kwiecień 2022

28 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie, odbyły się rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

Co roku, w trakcie konkursu rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich z całego powiatu, które muszą udzielić pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach.

Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach.

Drużyna ratownicza z naszego liceum w składzie: Magda Pawlak – kapitan zespołu, Karolina Włodarczyk, Laura Wiśniewska, Maja Przybylska i Olga Matuszak, zajęła 3 miejsce. Dziewczynom gratulujemy i równie mocno trzymamy kciuki za przyszły rok.

Pragniemy z tego miejsca serdecznie podziękować Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy za ogromna pomoc w przygotowaniach i możliwość zdobycia fachowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.