Drzwi Otwarte w LO Słupca

Data publikacji: marzec 2023

Takiego ogromnego zainteresowania się nie spodziewaliśmy! W minioną sobotę, 25 marca, odwiedziło nas liczne (można powiedzieć, że idące w setki:) grono  uczniów klas ósmych. Na naszych gości czekali w gotowości nauczyciele oraz uczniowie LO, którzy przygotowali wiele ciekawych informacji oraz niezapomnianych atrakcji specjalnie na ten dzień. Na samym początku ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły. Członkowie zespołu promocyjnego przedstawiali także pokrótce kryteria naboru oraz zapoznawali z działalnością szkoły t.j. informowali o projektach naukowych oraz językowych, współpracy z uczelniami, imprezach szkolnych oraz wielu innych.

Po spotkaniu informacyjnym ósmoklasiści mieli okazję zwiedzić szkołę. Uczestniczyli w pokazach multimedialnych i doświadczeniach z chemii, fizyki i biologii. Dużym zainteresowaniem młodych gości cieszyły się łamigłówki językowe oraz matematyczne. Na końcu zwiedzania czekały na nich pyszne ciasto oraz napoje w naszej kawiarence. Najcenniejszy dla ósmoklasistów był jednak bezpośredni kontakt z uczniami liceum, którzy w tym dniu wcielili się w rolę przewodników i z dużą życzliwością podzielili się z odwiedzającymi swoimi doświadczeniami z codziennego życia szkolnego.

Mamy wszelkie podstawy ku temu, aby tegoroczny Dzień Otwarty uznać za więcej niż udany, co niewątpliwie przełoży się na liczbę podań dostarczonych do szkoły na przełomie maja i czerwca.

DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA!