Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej

Data publikacji: marzec 2015

W dniu 10.03.2015r w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej, w którym wzięło udział 50 uczniów i uczennic z wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu słupeckiego. Naszą szkołę reprezentowało 10 osób, które zostały wyłonione w drodze eliminacji szkolnych spośród 20 chętnych.

Konkurs ma na celu propagowanie prawa konsumenckiego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jest organizowany co roku przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów przy patronacie honorowym Starosty Słupeckiego.

Tegorocznymi laureatami zostali: Paulina Pęcherzewska (ZSP Strzałkowo), Krzysztof Wiatrowski (ZSP Zagórów) oraz Marta Żelek (ZSP Zagórów). Spośród uczniów naszej szkoły najlepsza okazała się Agnieszka Chwiłowicz (kl 1b).

Laureaci zakwalifikowali się do Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej i otrzymali cenne nagrody: tablet, aparat fotograficzny, nawigację. Najlepsi uczniowie z każdej szkoły otrzymali plecaki, a wszyscy uczestnicy – stosowne dyplomy oraz notesy i długopisy.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów naszego liceum zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku. Może uda się wygrać cenną nagrodę, a jeśli nie, to na pewno warto posiąść wiedzę o tym, jakie mamy prawa jako konsumenci i jak z nich korzystać w otaczającej nas rzeczywistości.