Projekty, treningi strzeleckie, pierwsza pomoc …

Data publikacji: wrzesień 2015

3 września br. w naszym liceum w sali nr 16 odbyło się spotkanie pierwszych klas z panem Karolem Biadaszem, przedstawicielem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupcy i jednocześnie trenerem strzelectwa sportowego w MOSIR Słupca.

Nasz gość przedstawił młodzieży dwa projekty realizowane przez słupeckie stowarzyszenie „Z wiatrem i pod wiatr”, mianowicie „Szkolenie medyczne kandydatów do służby wojskowej” oraz „W drodze do wojska”. Celem projektów jest przygotowanie potencjalnych kandydatów do zawodowej służby wojskowej i służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Przedsięwzięcie ma również na celu kształtowanie patriotycznych i pro obronnych postaw społeczeństwa oraz budowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych RP w społeczeństwie.

Realizacja zadań projektowych zapowiada się bardzo interesująco. Zajęcia z młodzieżą obejmują wykłady, treningi strzeleckie z karabinka pneumatycznego, wyjazdy do jednostki wojskowej oraz szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Cykl treningów zakończony zostanie zawodami, gdzie najlepsze osoby otrzymają nagrody rzeczowe i puchary.

Pan Biadasz starał się zachęcić uczniów do zainteresowania się udziałem w projektach, następnie omówił przepisy bezpieczeństwa w strzelectwie sportowym, między innymi używanie i korzystanie z broni. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnego rodzaju naboi oraz tarcz. Pan Biadasz przedstawił podział broni ze względu na przeznaczenie, a także podział strzeleckiej broni sportowej. Na koniec opowiedział o zasadach działania broni palnej i pneumatycznej. Uczniowie pierwszych klas przez cały czas trwania spotkania słuchali naszego gościa z wielką uwagą oraz zaciekawieniem, być może któryś z nich rozpocznie treningi strzeleckie, które rozpoczynają się już 21 września w Hali MOSiR, tj. poniedziałek, godzina 16.00. jeśli jednak interesuje cię nabór do sekcji strzeleckiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy, to na pierwszy trening przyjdź 10 września na Halę MOSiR (przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słupcy) o godzinie 16.00.