WYRÓŻNIENIE DLA HUMAN SAPIENS

Data publikacji: styczeń 2017

Chociaż rok kalendarzowy dopiero się rozpoczął, działający w ramach współpracy LO i MDK zespół teatralny Human Sapiens ma już na swoim koncie pierwsze wyróżnienie.

Prace nad nowym spektaklem pt. Rajski pył  rozpoczęły się  w październiku minionego roku. Czasu było niewiele , ponieważ premierę  planowano na połowę  grudnia , ponadto kilkunastoosobowy zespół borykał się nieustannie z  problemami organizacyjnymi i personalnymi  . Na szczęście udało się zdążyć na czas. Po raz pierwszy Rajski pył zaprezentowany został 18 grudnia na słupeckim  X Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych , a następnie 10 stycznia podczas 20 Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2017 (pod patronatem honorowym biskupa włocławskiego) w  Kazimierzu Biskupim.

Jury w składzie: Paulina Pachulska i Krystian Webera (CKiS Konin)oraz Jarosław Sparżyński (MDK Konin ) przyznało zespołowi wyróżnienie  oraz nagrodę rzeczową w postaci albumów ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Ponieważ liczba aktorów znacznie przewyższała  ilość otrzymanych książek  pierwszo- i drugoklasiści wspaniałomyślnie oddali je maturzystom , którzy nie dość że po raz ostatni wystąpili w zespole, to jeszcze na przegląd przyjechali dosłownie  zaraz po napisaniu próbnego  egzaminu maturalnego z matematyki.

Na koniec wymieńmy aktorów, którzy zagrali w wyróżnionym spektaklu. W główne role wcieli  się Barbara Dyrka i Mateusz Kowalski, a pozostałe postaci zagrali : Anita Król , Szymon Śniegocki, Anna Zimniewicz, Łukasz Piguła, Marianna Jelińska, Gabriela Wolniakowska, Jakub Pilarski, Oliwia Panufnik, Aleksandra Herudzińska, Ewa Plucińska, Natalia Rosiak,  Julita Kwitowska,  Julia Remisz. Za  oprawą techniczna i muzyczną  odpowiadał Wojtek Balewski.