„Podziel się dobrem” – program o wolontariacie i agresji słownej

Data publikacji: marzec 2017

7 marca klasy 1b i 1d uczestniczyły w programie profilaktyki uzależnień w formie warsztatów profilaktyczno-muzycznych pt: SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ „Podziel się dobrem” w wykonaniu wirtuoza perkusji – Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Wiesław „Blacha” Błażkiewicz jest człowiekiem, który wierzy w cuda życia i wiary, która czyni cuda. Jest osobą, której leży na sercu walka o to pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Jest człowiekiem, który uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów. Jest człowiekiem, który sprzeciwia się agresji i przemocy w życiu i cyberprzestrzeni. Walczy o moralność młodego pokolenia, bo dzisiejszy młody człowiek narażony jest na wiele zagrożeń, a nie posiada mechanizmów obronnych.

Program był wstrząsający, zmuszający do myślenia i pozostawił niezatarty ślad w umysłach młodych ludzi.

Muzyczna drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms” wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 84 wygrywa Przegląd Młodych Talentów – „Zima z Rockiem” na Śląsku, w tymże roku bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”.

Kolejne festiwale to: KartRock – Jelenia Góra, Rockowisko – Łódź, Open Rock – Kraków, Fama – Świnoujście itp. W 2001 roku nominowany do tytułu „Człowiek Roku” Gazety Krakowskiej. Skończył studia muzyczne na wydziale perkusji.

PROGRAM REKOMENDOWANY PRZEZ KAZIMIERZA KARDYNAŁA NYCZA – METROPOLITĘ WARSZAWSKIEGO.