Doradca zawodowy – czy jest Tobie potrzebny?

Data publikacji: marzec 2017

Kończysz w tym roku szkołę? A może matura wydaje Ci się czymś odległym?

W dzisiejszych czasach stawianie sobie celów związanych z rozwojem osobistym i zawodowym jest kluczem do sukcesu – nawet gdy jesteś nastolatkiem. A właściwie przede wszystkim wtedy! Czas szkoły średniej to moment Twoich największych możliwości intelektualnych – szkoda byłoby z tego nie skorzystać.

Po co jest doradca zawodowy? Dlaczego warto podjąć z nim współpracę? Przede wszystkim jestem jedną z tych osób, które mogą wspierać Cię w podejmowaniu decyzji typu „co dalej?”

Masz wątpliwości jakie podjąć studia? A może w ogóle czy warto je podjąć? To jeden z tematów, które mogę razem z Tobą przeanalizować. Jeśli jest tak, że wiesz jakie studia chcesz podjąć możemy wspólnie zastanowić się „co po nich”.

Wykorzystując wiele narzędzi doradczych – wspólnie – w poszanowaniu prawa do prywatności będę stanowić wsparcie podczas planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Czasem jest tak, że nie do końca jesteś pewien/ pewna swoich mocnych stron. Mogę stanowić wsparcie podczas ich odkrywania, weryfikowania. Pokażę Ci jak „słabe” strony przekuć w Twoją siłę.

A może szukasz pracy? Wspólnie przeanalizujemy Twoje oczekiwania i możliwości. Podsunę pomysł na to, jak mogą wyglądać dokumenty aplikacyjne i co może stanowić potencjalne źródło informacji o aktualnych ofertach pracy.