Fantastyczni licealiści na festiwalu Fantastyczny Miłosław

Data publikacji: październik 2017

Miłosław to kilkutysięczne miasteczko nieopodal Wrześni, w którym od ponad 30 lat organizowany jest Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Słowackiego ( wielokrotnie odnosili w nim sukcesy  uczniowie naszego LO). Jednak od 20 października  Miłosław będzie kojarzył się również z festiwalem Fantastyczny Miłosław zorganizowanym w bieżącym roku po raz pierwszy przez Miłosławskie Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną. Uczestniczyło w nim troje uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Herudzińska, Olivia Panufnik oraz Grzegorz Kuznowicz , którzy  wzięli udział w ogłoszonym w poprzednim roku szkolnym  konkursie literackim na opowiadanie fantastyczne.

Organizatorzy festiwalu zatroszczyli się o to, aby goście na długo zapamiętali jesienny dzień spędzony w Miłosławiu. Najpierw więc wszyscy odbyli spacer z przewodnikiem po tym uroczym miasteczku pełnym śladów historii. Po obiedzie młodzi adepci literatury uczestniczyli w  kursie kreatywnego pisania

  prowadzonym przez twórcę literatury fantastycznej Jakuba Ćwieka. Następnie odbył się konkurs fantastycznych strojów i  rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Fantastyczny Miłosław”.  Spośród 20 nadesłanych prac  jury wybrało najlepsze, a ich autorów  uhonorowano  nagrodami finansowymi w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród wyróżnionych znalazł się Grzegorz Kuznowicz. Poza tym 9 najlepszych opowiadań opublikowano w antologii pt. Fantastyczny Miłosław (dostępnej w bibliotece szkolnej ) . Można w niej znaleźć zarówno tekst Grzegorza Kuznowicza  pt. Mężczyzna z krokodylem jak i Olivii Panufnik pt. Domek Ogrodnika.

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia był koncert folkrockowego zespołu Leśne Licho.