Dzień Języków Obcych w LO

Data publikacji: listopad 2017

Dzień Języków Obcych w naszym liceum to niezwykle ekscytujące i bardzo oczekiwane wydarzenie, podczas którego zarówno uczniowie jak i nauczyciele nie tylko doskonale się bawią, ale przede wszystkim integrują. W tym roku uczniowie klas pierwszych i drugich wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali przedstawienia, filmiki oraz quizy pod hasłem przewodnim „znani i lubiani” z krajów angielskiego lub niemieckiego obszaru językowego. Któż to nie pojawił się w czwartek 23 listopada  na scenie w naszym  liceum? Odwiedziły nas osobistości ze świata filmu, muzyki, a także polityki, m. in. Angela Merkel, Donald Trump oraz królowa Elżbieta II, Cher, Elvis Presley i wiele, wiele innych.

Jak co roku występy poprzedziły liczne przygotowania, układanie i pisanie tekstów, a także wielogodzinne próby pod okiem naszych nauczycieli j. angielskiego i j. niemieckiego. Scenariusze, scenografia oraz charakteryzacja przeszły najśmielsze oczekiwania. Spośród wielu występów, które zachwyciły nas pomysłowością i rozbawiły do łez, uwagę publiczności przykuło to przygotowane przez klasę 1b pani prof. Tykwy przedstawiające, jak radzi sobie rodzina Kowalskich na wakacjach za granicą oraz konkurs ,,Bekannte und geliebte Personen” przeprowadzony przez klasę pani prof. Jolanty Bartkowiak. Codzienną porcję ploteczek dostarczył nam program ,,Sky news” klasy 2bc, a klasa 1a pod opieką pani prof. Agnieszki Leżały w filmiku ,,My TV” pokazała, jak ich zdaniem wygląda telewizja. Na uwagę zasługuje też quiz „Kahoot it!” klasy 2a pani prof. Joanny Piwowarczyk, podczas którego absolutnie każdy kto miał w swoim telefonie dostęp do Internetu, mógł stanąć w szranki i sprawdzić swoją wiedzę o sławnych osobach. Publiczność zaangażowała się w grę przeprowadzoną on-line, a zwycięzca został nagrodzony słodkościami. Z kolei podczas występu klasy 2ab staliśmy się publicznością słynnego X-Factora, a z filmiku klasy 1bc przygotowanego pod okiem pani prof. Wioletty Nyszler pt. „Who wants to be a Millionaire?” mogliśmy się dowiedzieć, jak zostać milionerem.

Nad przygotowaniem całości czuwała pani prof. Monika Tykwa. Na scenie, pomimo tremy uczniowie potrafili stworzyć wyjątkowy klimat oraz rozbawić publiczność. Pokazali, że nauka języków obcych to nie tylko „wkuwanie” słówek bądź przyswajanie zasad gramatyki, ale także duża dawka rozrywki. Chociaż czasami zdarzały się pomyłki, nikt nie zwracał na nie większej uwagi. Najważniejsza była dobra zabawa, dzięki której oderwaliśmy się od szkolnej codzienności. Dziękujemy za wszystkie występy i czekamy na kolejny Dzień Języków Obcych. See you next year! 😉

Paulina Kowalska kl. 2b