Dzień Patrona w LO

Data publikacji: grudzień 2017

W dniu 05.12.2017 mięliśmy niepowtarzalną okazję świętować 150 rocznicę urodzin naszego patrona szkoły, Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jubileusz był pod wieloma względami wyjątkowy. Gościliśmy wiele ważnych osobistości w tym:

Radnych Powiatu Słupeckiego z członkami Zarządu i Panem Starostą Mariuszem Rogą na czele
Władze Miasta Słupcy: Pana Burmistrza Michała Pyrzyka, z-cę Burmistrza Pana Tomasza Garsztkę , oraz Przewodniczącego Rady Miasta Pana Andrzeja Szymkowiaka;
Zastępcę Wójta Gminy Strzałkowo Panią Lidię Śmidowicz ;
Byłego dyrektora LO pana Jerzego Rybickiego;
Rodziców z Przewodnicząca Rady Rodziców Panią Beatą Zieniewicz;
Pana Kapitana Tadeusza Janasa – Przewodniczącego Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Słupeckim;
Dyrektorów Szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Słupecki;
Panią Elzbietę Kordylewską – kierownika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Słupcy;
Przewodniczących nauczycielskich związków zawodowych: Pana Prezesa Krzysztofa Dropa ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Pana Przewodniczącego Andrzeja Przybyłę ze związku Solidarność;
Dyrektorów instytucji i stowarzyszeń, oraz indywidualne osoby współpracujące z naszą szkołą.
Po przemówieniach dyrektora szkoły pana Tadeusza Raczkowskiego i starosty słupeckiego pana Mariusza Rogi złożono kwiaty i znicze pod popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod pomnikiem księdza prałata Franciszka Szczygłowskiego.

Oficjalną część uroczystości pod tytułem „ Wywiad z Marszałkiem” prowadzili: Weronika Bruś i Jakub Baranowski, a w części artystycznej występowali : Marcin Pilarski , który godnie wcielił się w rolę Marszałka, i którego wszystkie wypowiedzi pochodziły ze źródeł autentycznych,
dwóch reporterów- Jakub Pilarski i Igor Sarnowski, którzy przeprowadzili wywiad z Marszałkiem, Oliwia Panufnik oraz Natalia Rosiak, które zadbały o poetycką oprawę wywiadu.
Na uwagę zasługuje fakt, iż młodzież „Ogólniaka” podczas całej uroczystości wykazała się ogromną dojrzałością i uczestniczyła w uroczystości w godny sposób, w ciszy i skupieniu.

Uroczystość Dnia Patrona uświetniły dwa występy chórów. Na początku wystąpił szkolny chór pod kierownictwem pani Arlety Adamczyk z bardzo ciekawym repertuarem, a na końcu wystąpił gościnnie Miejski Chór Kanaon, który profesjonalnie zaprezentował kilka pieśni patriotycznych.

Podczas uroczystości wręczono również dyplomy i nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe noty w konkursie wiedzy o patronie , który odbył się w dzień poprzedzający uroczystość.

Na koniec, jak przystało na uroczystość urodzin, wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani wyśmienitym tortem okolicznościowym, którego otrzymaliśmy w darze od Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Strzałkowie.

Za przygotowanie uroczystości były odpowiedzialne klasy 2d i 1c wraz z wychowawcami, paniami Marzeną Wojtkowiak i Marzeną Bartosik, ale podziękowania należą się także paniom Alinie Neumann, Beacie Korzeniewskiej, Justynie Szymfeld, Romie Matyniak za ogromne zaangażowanie w organizację imprezy.