To dopiero początek …. czyli bożonarodzeniowy spektakl w wykonaniu licealistów

Data publikacji: grudzień 2017

Grupa teatralna Human Sapiens działająca w r

amach wieloletniej współpracy LO i MDK  po raz kolejny przygotowała spektakl o tematyce bożonarodzeniowej. Jego  akcja toczy się  naprzemiennie  raz w piekle,  raz w niebie, a ostatecznie przenosi się na ziemię czyli do  stajenki betlejemskiej. Szczególny nastój przedstawienia budują niekonwencjonalna scenografia, nastrojowe oświetlenie i ciekawa oprawa muzyczna. Nie można również pominąć milczeniem znakomitej gry naszych aktorów, którzy już od września uczestniczyli w próbach na scenie MDK.

W spektaklu przygotowanym pod opieką Anny Czerniak z MDK i Anny Halaby z LO zagrali: Olivia Panufnik, Natalia Rosiak , Ewa Plucińska, Julita Kwitowska , Julia Remisz, Aleksandra Herudzińska oraz Jakub Pilarski i Dominik Tucholski .  Przedstawienie miało swoją premierę 10 grudnia podczas XI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej w MDK.  Natomiast licealna publiczność mogła obejrzeć spektakl w  18 grudnia czyli w ostatnim tygodniu przed świętami.

Przed grupą teatralną  Human Sapiens jeszcze j

eden występ  – w styczniu przedstawienie zostanie zaprezentowane na zorganizowanym przez CKiS w Koninie przeglądzie w Kazimierzu Biskupim Biskupim. Życzymy powodzenia!