Nagroda dla Human Sapiens

Data publikacji: styczeń 2018

10 stycznia grupa teatralna Human Sapiens uczestniczyła w 21. Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły 2018 zorganizowanym przez CKiS w Koninie, GOK w Kazimierzu Biskupim, KDK oraz Parafię pod wezwaniem św. M. M. Kolbe w Koninie.

 Na gościnnej scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim zaprezentowało się aż 9 zespołów. Wśród występujących były  przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i oczywiście licealiści. Po obejrzeniu ciekawych prezentacji scenicznych  jury składające się z instruktorów konińskich placówek kulturalnych przyznało 4 wyróżnienia, 3 równorzędne nagrody oraz nagrodę główną czyli statuetkę patronującego przeglądowi Anioła. Wśród nagrodzonych znalazł się zespół z młodzieży LO, który zaprezentował znany już słupeckiej publiczności spektakl przygotowany przez Annę Halabę  (LO ) i Annę Czerniak (MDK) pt. To dopiero początek.

Indywidualną nagrodę za kreację aktorską otrzymała Natalia Rosiak, którą jury wyróżniło za wcielenie się w rolę jednego z diabłów, a właściwie diablic.  Przypomnijmy, że na sukces całego zespołu zapracowali także pozostali członkowie grupy czyli: Olivia Panufnik, Ewa Plucińska, Julita Kwitowska, Julia Remisz, Aleksandra Herudzińska, Jakub Pilarski i Domini Tucholski.

Na zakończenie dodajmy jeszcze, że występ naszych aktorów zostanie zarejestrowany i wydany na płycie DVD przez  CKiS w Koninie wraz z innymi nagrodzonymi spektaklami.