Zimowe sukcesy olimpijczyków z LO

Data publikacji: styczeń 2018

Olimpiady przedmiotowe to prestiżowe konkursy sprawdzające wiedzę i umiejętności znacznie wykraczające poza programy szkolne. Już samo zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego wymaga wiele samodzielnej pracy i jest niemałym sukcesem. Jednak podobnie jak w latach ubiegłych wśród uczniów LO nie zabrakło śmiałków , którzy  postanowili zmierzyć się z olimpijskimi wymaganiami.

W Olimpiadzie Języka i Literatury Polskiej wzięła udział Olivia Panufnik z 2d, która dzięki pracy na temat teatru  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Sukcesem na etapie szkolnym Olimpiady Historycznej może pochwalić się także Damian Słowiński z 3d , który wziął już udział w pisemnej części etapu wojewódzkiego. Kolejny sukces olimpijski mają na swoim koncie Wiktoria Dżumak z 2c i Estera Sawicka  z 3a – uczestniczki Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczennice maja już za sobą  I część etapu wojewódzkiego, w wyniku którego Wiktoria Dżumak zakwalifikowała się do półfinału .  
Jeśli powiedzie jej się w części ustnej,  znajdzie się w finale! Natomiast w  Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej wzięła udział Antonina Świerkowska z 2 c. Ona również  zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Jednak największym popularnością cieszyła się  Olimpiady Przedsiębiorczości . W etapie szkolnym wzięło  aż 18 uczniów LO, a do II etapu zakwalifikował się   uczeń z 1a.

Wszystkim olimpijczykom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu .