DZIEŃ OTWARTY W LICEUM

Data publikacji: marzec 2018

W  sobotę 24 marca gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z całego naszego powiatu w ramach Drzwi Otwartych. Przyszli uczniowie liceum mieli okazję obejrzeć wszystkie pracownie szkolne, bibliotekę, salę tradycji  oraz salę gimnastyczną. Funkcję przewodników po szkole pełnili tego dnia licealiści, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali  o tym, jak wygląda codzienne życie  w naszej szkole.

Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć występ artystyczny, w ramach którego licealiści zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne i językowe uczniowie z klas pierwszych i drugich. W pracowniach szkolnych odbywały się konkursy i pokazy z przedmiotów przyrodniczych. Gimnazjaliści wykonywali doświadczenia chemiczne, odgadywali zagadki biologiczne i rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się prezentacje projektów językowych(„Zabaw się Sherlocka Holmesa”, „Nauka Języka Poprzez Sztukę”) i teatralnych („Human Sapiens prezentuje”). Nasi goście zostali zapoznani działalnością Samorządu Uczniowskiego a także mogli uczestniczyć w rozgrywkach piłki siatkowej.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich gości był Marszałek Piłsudski ( Łukasz Piguła- 3A), z którym chętnie wykonywano sobie pamiątkowe  zdjęcia.

Mamy nadzieję, że to sobotnie przedpołudnie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.