W bieżącym roku szkolnym nasze liceum ponownie bierze udział w projekcie Kino Szkoła, w ramach którego uczniowie poznają klasykę kina i uczestniczą w miniwykładach z historii filmu. Klasa 3d ma już za sobą skorelowane z programem z języka polskiego zajęcia na temat Filmowe pokolenie Kolumbów , podczas których uczniowie poznali przedstawicieli tzw. polskiej szkoły filmowej. Prowadzący Łukasz Nieradko skoncentrował się przede wszystkim na mało znanych młodym ludziom filmach Andrzeja Wajdy (Popiół i diament oraz Kanał) oraz Andrzeja Munka (Zezowate szczęście i Eroika). Nie zabrakło również odniesień do współczesnej filmografii – Miasta 44 w reżyserii Jana Komasy.
W tym roku szkolnym koordynatorzy projektu zaproponowali ciekawy cykl filmowy pod hasłem: 100 lat polskiej niepodległości oczami współczesnych filmowców, w ramach którego raz w miesiącu prezentowany jest obraz poświęcony polskiej historii, począwszy od czasów II wojny światowej. 15 listopada uczniowie klasy 3d obejrzeli film pt. Sprawiedliwy w reżyserii Michała Szczerbica, który w kameralny, ale wzruszający sposób ilustrował problem Holokaustu. Projekcję poprzedziła krótka prelekcja, w której Łukasz Nieradko przybliżył młodzieży problem Zagłady i polityki nazistowskiej wobec narodu żydowskiego.
Następna spotkanie w ramach projektu Kino Szkoła juz niedługo. Na początku listopada uczniowie obejrzą Dywizjon 303 . Historia prawdziwa.