Olivia Panufnik stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Data publikacji: październik 2018

 27 października w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie miała miejsce inauguracja Programu pomocy wybitnie zdolnym w roku szkolnym 2018/2019. Olivia Panufnik – uczennica klasy maturalnej naszego liceum wzięła udział w tej uroczystości jako tegoroczna stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

 Po powitaniu zebranych przez Włodzimierza Paszyńskiego ( Wiceprezydenta Miasta Stołecznego Warszawy) oraz Macieja Żylicza ( Prezesa Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej) nastąpiło odczytanie listów od Agaty Kornhauser-Dudy (małżonki Prezydenta RP), Macieja Kopcia ( Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej) i Piotra Mullera ( Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Program wydarzenia obejmował również zaprezentowanie uczestnikom prac ubiegłorocznych podopiecznych tej organizacji, w tym krótki koncert oraz wykład doktora Igora Kraszewskiego z Instytutu Historii UAM, który odbył się w budynku Uniwersytetu Warszawskiego.

Program pomocy wybitnie zdolnym adresowany jest do uczniów o różnorodnych zainteresowaniach i umiejętnościach naukowych i artystycznych. W każdym roku szkolnym dla zdolnych uczennic i uczniów organizowane są specjalistyczne warsztaty badawcze w czołowych polskich ośrodkach akademickich, seminaria humanistyczne, konsultacje, indywidualne staże w najlepszych laboratoriach oraz wielodyscyplinarne obozy naukowe. Stypendyści wysyłani są także na zagraniczne staże i warsztaty naukowe. Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci organizuje również liczne koncerty i wystawy oraz warsztaty muzyczne i plastyczne.

Serdecznie gratulujemy Olivii sukcesu, jakim jest znalezienie się w elitarnym gronie pięciuset stypendystów, którzy zostali wyłonieni  z niemal dwukrotnie większej liczby kandydatów z całej Polski, a  uczniów naszego LO zachęcamy do aplikacji do programu stypendialnego już wiosną.