Cyberprzemoc – jak się chronić?

Data publikacji: listopad 2018

31 października  odbyły się w naszej szkole spotkania na temat cyberprzemocy prowadzone przez studentkę piątego roku Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Liceum Ogólnokształcące w Słupcy od lat współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową, która podejmuje inicjatywę poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności miękkich wśród uczniów szkół średnich. Inicjatywę tę uczelnia realizuje m.in. poprzez organizowanie bezpłatnych spotkań i warsztatów dla młodzieży. Za każdym razem poruszane tematy są adekwatne do wyzwań, z jakimi młodzi ludzie, już za chwilę, zmierzą się rozpoczynając studia czy wchodząc na rynek pracy, a warsztaty prowadzą profesjonalnie przeszkoleni z tego zakresu studenci Wyższej Szkoły Bankowej.

W tym roku problem cyberprzemocy stał się głównym tematem spotkań. Omówione zostały źródła przemocy w Internecie oraz zagrożenia z nią związane. Celem warsztatów było uświadomienie młodym ludziom, że cyberprzemoc może dotknąć każdego, a jej konsekwencje ponosi nie tylko ofiara i jej otoczenie, ale także sprawca.

Ostatnie minuty spotkania przeznaczone zostały na pokazaniu jak napisać dobre CV oraz jak „zabłysnąć” w czasie egzaminu ustnego lub rozmowy o pracę. Podane zostały praktyczne rady na opanowanie tremy w czasie wystąpień publicznych oraz jak zostać blogerem, vlogerem czy influencerem. Te nowe zawody już dawno przestały być tylko hobby, a stały się kolejnym modnym zawodem.