Miłosz Rogalski uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości

Data publikacji: marzec 2019

Dnia 7.03.2019 w Poznaniu uczeń kl 2c naszego liceum – Miłosz Rogalski -uczestniczył w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości.Zawody okręgowe poprzedziły eliminacje szkolne, które odbyły się w grudniu 2018 roku. W okręgu poznańskim wzięło w nich udział 3042 zawodników ze 150 szkół, w tym 16 z naszego liceum. Uczniowie pisali test w szkole. Do następnego etapu zakwalifikowało się 265 osób, które zdobyły najwięcej punktów. Jednym z nich okazał się Miłosz Rogalski.

Gospodarzem eliminacji okręgowych był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.Zawodnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań o wysokim poziomie trudności.Oczekując na wyniki, uczniowie i ich opiekunowie wysłuchali wykładu „Firmy rodzinne na polskim rynku kapitałowym”, który wygłosił dr inż. Łukasz Wściubiak. Następnie podano listę 50 osób zakwalifikowanych do dalszych rozgrywek. Niestety, wśród nich zabrakło Miłosza.Choć nasz uczeń nie weźmie udziału w finałach centralnych, to już kwalifikując się do etapu okręgowego odniósł niewątpliwie ogromny sukces, ponieważ pokonał blisko 3000 zawodników.Miłoszowi gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki na zawodach za rok.

Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, ponieważ łączy ona wiedzę książkową, informacje płynące z czasopism i internetu oraz praktykę.