Pewnego wiosennego przedpołudnia…

Data publikacji: marzec 2019

W sobotę 23 marca w ramach „Drzwi Otwartych” mieliśmy przyjemność gościć w murach naszego liceum gimnazjalistów oraz absolwentów klas ósmych z całego powiatu słupeckiego i nie tylko. Wszyscy zainteresowani nauką w naszej szkole mogli obejrzeć pracownie lekcyjne, bibliotekę, salę tradycji oraz salę gimnastyczną. Funkcję przewodników tego dnia pełnili licealiści, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali, jak wygląda codzienne życie w naszej szkole.
Kandydaci do liceum mogli obejrzeć pokazy z przedmiotów przyrodniczych, wziąć udział w warsztatach chemicznych czy origami, rozwiązywać łamigłówki z języka polskiego czy matematyki, a także sprawdzić się w różnorodnych konkursach. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się również prezentacje dotyczące projektów językowych („Nauka Języka poprzez Sztukę”, „Level up”) , koła teatralnego („Human Sapiens” prezentuje) oraz działalności Samorządu Szkolnego. Gimnazjaliści oraz ósmoklasiści chętnie zaglądali też na salę gimnastyczną, gdzie odbywały się rozgrywki sportowe .
Miłym akcentem okazała się obecność Marszałka Piłsudskiego, z którym chętnie wykonywano sobie pamiątkowe zdjęcia.
Po zakończeniu spaceru po szkole nasi goście tłumnie odwiedzali naszą „Wiosenną Kawiarenkę”, w której nie tylko otrzymywali słodki poczęstunek, ale także mogli obejrzeć występy artystyczne uzdolnionych muzyczne licealistów.
Mamy nadzieję, że to wiosenne przedpołudnie spędzone w naszej szkole będzie dla ósmoklasistów i gimnazjalistów zapowiedzią dalszej edukacji w LO.