Nagrody dla recytatorów

Data publikacji: marzec 2019
Jak co roku na początku marca w ramach turnieju recytatorskiego Słowo za słowo w słupeckim MDK spotkali się recytatorzy z powiatu słupeckiego. Pierwszy etap konkursu adresowany był zarówno do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjalistów jak i licealistów, chociaż recytatorów oceniono w dwóch kategoriach wiekowych.

W tym roku naszą szkołę  reprezentowała silna drużyna w składzie: Aleksandra Herudzińska, Mikołaj Hypki, Fryderyka Kosmowska, Martyna Piotrowska, Wojciech Przybyła, Miłosz Rogalski, Daniel Silski,  Michalina Szostakiewicz i Dominika Wośkowiak.
Do etapu międzypowiatowego zakwalifikowało się siedmioro licealistów, którzy prezentowali swoje umiejętności również na scenie słupeckiego MDK 12 marca. Otrzymanie nagrody na tym szczeblu było jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do wojewódzkiego etapu 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ostatecznie na wielkopolski półfinał pojadą: Aleksandra Herudzińska, Mikołaj Hypki, Fryderyka Kosmowska, Miłosz Rogalski i Dominika Wośkowiak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.