Młodzież liceum ogólnokształcącego w Słupcy na warsztatach teatralnych w Niemczech.

Data publikacji: kwiecień 2019

Co roku nasze Liceum przygotowuje nowe sztuki teatralno – muzyczne , które wystawiane są w dwóch językach w Polsce i w Niemczech.
Nauka Języka poprzez sztukę- to więcej niż projekt, to spotkanie wielokulturowe , to praca nad wspólnym celem, to zabawa i obcowanie ze sztuką.
Grupy teatralne podlegają nieustającej rotacji: od 2005 ponad 150 uczniów z naszego Ogólniaka mogło uczestniczyć w tym wspaniałym językowo-kulturowym projekcie, który jest dumą naszej szkoły. W tym roku pod koniec marca grupa młodzieży z LO pod opieką Jolanty Bartkowiak – nauczycielki języka niemieckiego, wzięła udział w warsztatach teatralno – muzycznych w zaprzyjaźnionej szkole w Stadthagen. Próby do spektaklu były jak zwykle bardzo intensywne i twórcze, młodzież uczyła się swoich ról, zachowań scenicznych, choreografii i piosenek. Projekt nosi na razie roboczy tytuł ” Lepsze Lasy ” – Die besseren Wälder” Sztuka teatralna o wartościach, marzeniach, obawach , tęsknotach i problemach młodych ludzi – jak zwykle w dwóch językach do zobaczenia we wrześniu w Słupcy a w niemieckim Stadthagen w marcu 2020 r.
W roku 2020 r. LO w Słupcy będzie świętować 15-lecie projektu : „Nauka Języka poprzez sztukę” ! 15. września grupa młodzieży z Niemiec przyjedzie wraz z niemieckimi reżyserami do naszej szkoły , gdzie będziemy pracować nad przedstawieniem. Planowana premiera 24 września.
Poprzez projekt Nauka Języka poprzez sztukę – młodzież i nauczyciele chcą budować wspólną PRZYSZŁOŚĆ. Poprzez wymianę odmiennych kulturalnych doświadczeń, tożsamości i biografii za pomocą środków teatralnych łamią stereotypy i zbliżają do siebie młodzież polską i niemiecką. Dzięki temu projektowi młodzi ludzie poznają wybitnych polskich i niemieckich pisarzy. Doskonalenie języka obcego poprzez pracę nad wspólnym celem, jakim jest przedstawienie teatralno –muzyczne, to najlepsza lekcja języka obcego.Zapraszamy WAS drodzy uczniowie do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu, jeszcze są wolne miejsca.