Wycieczka klas pierwszych do Łodzi

Data publikacji: listopad 2019

30 października 2019 r. uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Łodzi. W wyjeździe brały udział  klasy 1Ag, 1Bg, 1Cg  z wychowawcami oraz innymi opiekunami.

Autokar wyjechał spod szkoły o godzinie 7.40, a miejscem docelowym naszej wycieczki była Manufaktura w Łodzi, gdzie mieliśmy możliwość wykonania przeróżnych eksperymentów w Centrum Nauki „Experymentarium”. Dzięki interaktywnym stanowiskom poznaliśmy i zrozumieliśmy różne zagadnienia naukowe.

Następnym punktem naszej wycieczki była Arena Laser Games, która również znajdowała się w „Experymentarium”. Ta gra wymagała od nas aktywności fizycznej jak i umysłowej. Atmosfera podczas zabawy była zachwycająca, a jej niesamowitość wzmagały dodatkowe efekty specjalne oraz muzyka.

Następnie udaliśmy się na seans filmowy pt. „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa. Film wzbudził różne odczucia, ale w mojej opinii jest to produkcja, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Ekranizacja ukazuje człowieka zniszczonego psychicznie i odizolowanego od społeczeństwa, który  nie mogąc odnaleźć się w realiach brutalnej rzeczywistości , próbuje znaleźć ukojenie w szaleństwie. Film przedstawia niedorzeczność „normalnego” świata, który nie akceptuje nic, co odbiega od normy i dba tylko i wyłącznie o własne dobro, kosztem drugiego człowieka.

Po zakończeniu seansu udaliśmy się w drogę powrotną do Słupcy. Na miejsce dotarliśmy około godziny 19.00. Wycieczka umożliwiła nam lepszą integrację, a czas, który wspólnie spędziliśmy podczas tego wyjazdu, zdecydowanie należy do miłych doświadczeń.