Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Data publikacji: grudzień 2014

Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

24.11.2014  w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu, ul. Gołębia 8 odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości byli Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski, Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty oraz dyrektor szkoły Mirosław Różalski.

Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły baletowej. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.  Prezes Rady Ministrów przyznał 307 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego. Ze względów organizacyjnych uroczystość została podzielona na dwie części uroczystości. Grupa uczniów z powiatu słupeckiego w osobach: Eunika Karwacka z „Ekonomika” w Słupcy, Jakub Biegalski z ZSP w Strzałkowie, Dawid Wiatrowski z ZSZ w Słupcy, Patrycja Zamiatała i Krzysztof Wiatrowski z ZSP w Zagórowie no i oczywiście nasza uczennica z LO Inga Spychała, uczestniczyła w pierwszej części wraz z uczniami z powiatów: gnieźnieńskiego, jarocińskiego, konińskiego, kościańskiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, wągrowieckiego, wrzesińskiego i M. Konina, M. Poznania.

Znakomitych wyników pogratulowali najlepszym uczniom Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Obok gratulacji dla Stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy byli i są współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

Autor: Wojciech Kocięcki – pedagog szkolny