Zakończenie roku szkolnego

Data publikacji: czerwiec 2020

26 czerwca 2020 r. nadszedł długo oczekiwany przez wszystkich koniec roku szkolnego. Czas wakacji, wytchnienia od nauki i siedzenia przed komputerem.

Ten rok, był wyjątkowy. Przypadał na niego jubileusz 95-lecie istnienia słupeckiego ogólniaka, który zamierzaliśmy hucznie obchodzić. Niestety nasze plany zostały pokrzyżowane przez pandemię. Koronawirus spowodował, że nie tylko nie odbyły się zamierzone uroczystości, ale również nauczanie przybrało formę zdalną. Na korytarzach szkoły, w salach lekcyjnych zabrakło uczniów, którzy przez ostatnie trzy miesiące zasiedli przed monitorami swoich komputerów czy smartfonów i w ten sposób kontaktowali się z nauczycielem i uczestniczyli w lekcjach. Nie dziwi więc fakt, że również uroczystość zakończenia roku szkolnego przybrała formę on-line. Wychowawcy, w piątkowy poranek spotkali się ze swoimi wychowankami, podsumowując mijający rok szkolny oraz życząc im udanych i bezpiecznych wakacji. W tym roku obyło się bez rozdawania świadectw, kwiatów i uścisków. Żeby jednak urozmaicić tę uroczystość, grupa nauczycieli, wraz z Patrykiem Mikołajczykiem z klasy 1Bg, przygotowała dla uczniów krótki filmik – niespodziankę, który został zaprezentowany każdej klasie. Tym miłym akcentem pożegnano uczniów liceum, mając nadzieję, że od września uda nam się spotkać w realnym świecie, w murach naszej szkoły.

Poniżej zamieszczamy link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=3lU28YxewZ0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2VsDT5CZv061sQeU2CefzAbCDmKzhAF3hUdRL-Zn6QjJ0YxfNnWtJ4zow