NASZA KARIATYDA WIELKA – PANI ANNA HALABA

Data publikacji: wrzesień 2021

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w konkursie o statuetkę KARIATYDY, w bieżącym roku,  pani profesor Anna Halaba została wyróżniona KARIATYDĄ WIELKĄ. Celem konkursu jest uhonorowanie  wyróżniających się animatorów kultury oraz osób tworzących i wspierających kulturę w subregionie konińskim (Konin oraz powiaty koniński, słupecki, kolski i turecki).

Statuetki KARIATYDY Kapituła przyznaje w kategoriach: Twórca, Animator Kultury, Mecenas Kultury – Sponsor, Samorząd Lokalny, Nowa, Razem oraz (pewnie ta najważniejsza) Kariatyda Wielka.
Warto zauważyć, że w  Kapitule Konkursu o Kariatydę, od wielu już lat, zasiada słupczanka Katarzyna Rybicka – pracownik Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy.

Anna Halaba od lat prowadzi (we współpracy z MDK i Panią Anną Czerniak) zespół teatralny „Human Sapiens”, który tworzą utalentowani uczniowie naszej szkoły. Pisze scenariusze przedstawień,  i reżyseruje. Prowadzona przez nauczycielkę grupa teatralna wielokrotnie była wyróżniana i nagradzana podczas Przeglądów Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY w Kazimierzu Biskupim. Polonistka współpracuje także z Muzeum Regionalnym w Słupcy. Od wielu lat,  przygotowuje przedstawienia z okazji Nocy w Muzeum – są to tematyczne spektakle uwzględniające wszelkie detale sztuki scenicznej: słowo, muzyka, światło – wszystko to zasługuje na najwyższe słowa uznania.   W roku 2020, z okazji jubileuszu 730-lecia lokacji Słupcy, Urząd Miasta wydał scenariusze napisane przez Annę Halaba – tematycznie związane ze Słupcą oraz audiobook pt. „Słupca miasto owiane legendą”. Materiał trafił do  bibliotek i placówek oświatowych. Pani Anna Halaba to  polonistka z powołania,  zachęca młodych ludzi do angażowania się w życie szkoły i lokalnego środowiska poprzez poezję, teatr i recytację. Jej uczniowie zbierają laury na konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak w dzisiejszych czasach potrzebna jest nam kultura, poezja, wrażliwość … gdy wokół tyle złych emocji. Czym skorupka za młodu … chciałoby się rzec. Anna Halaba dba o to, aby ta skorupka młodych ludzi nasiąkała tym co najlepsze, najbardziej wartościowe, tym co niemierzalne a tak bardzo potrzebne.  GRATULUJEMY PANI PROFESOR.