2 b w Kamienicy Alchemika i Niewidzialnym Domu

Data publikacji: wrzesień 2021

Pierwszy jesienny piątek uczniowie 2b spędzili w Toruniu, który przywitał ich… faszystowskimi flagami i napisami w języku niemieckim. Szybko jednak okazało się,  że to nie rzeczywistość, ale plan realizowanego przez TVP filmu, którego akcja dzieje się we Frankfurcie podczas II wojny światowej.

Potem zrobiło się  jeszcze bardziej ciekawie, bo pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Domu Alchemika czyli Centrum Chemii w Małej Skali. Tam pod okiem profesjonalistów uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych, podczas których  między innymi  spalali (!) alkohol oraz  rozkładali wodę na wodór i tlen.

Po tej niezwykłej lekcji chemii uczniowie odwiedzili Niewidzialny Dom, w którym  poznawali świat z perspektywy osoby pozbawionej  wzroku. Poruszali się w egipskich ciemnościach, zdając się jedynie  na zmysł dotyku i głos przewodnika. Było to z pewnością niezapomniane i emocjonujące doświadczenie .

Na koniec wszyscy  przespacerowali się urokliwymi uliczkami Torunia, nie obyło się również bez tradycyjnego zdjęcie pod pomnikiem Kopernika na rynku. Po wycieczce zostały miłe wspomnienia i słodkie pierniki zakupione w toruńskich sklepach.