Świąteczna premiera

Data publikacji: grudzień 2021

Dla zespołu teatralnego Human Sapiens pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego był czasem bardzo pracowitym i w cotygodniowych próbach na scenie słupeckiego MDK nie przeszkodziła nawet trwająca nieustannie pandemia.

Ledwo zakończyły się  prace   nad spektaklem pt. Czekając na Adama…, który miał swoją premierę na listopadowym festiwalu teatralnym w Kole, a już trzeba było rozpocząć przygotowania do przedstawienia o tematyce bożonarodzeniowej. Czasu było niewiele, a na dodatek na próbach ciągle kogoś brakowało. Na szczęście udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i 19 grudnia  w sali MDK nielicznie zgromadzeni z powodu obostrzeń sanitarnych widzowie mogli obejrzeć spektakl pt. Taka cisza. Obecna na widowni  Paulina Pachulska -Wojdak z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprosiła zespół do Kazimierza Biskupiego, gdzie od wielu lat odbywają  się Konkursy Przedstawień Jasełkowych.

Nie zdradzamy treści spektaklu, ponieważ mamy nadzieję,  że w zbliżającym się nowym roku licealiści zaprezentują się przed swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły. Niech zamieszczone poniżej zdjęcia będą zapowiedzią tego, co zadzieje się na scenie .

W premierowym przedstawieniu udział wzięli: Alicja Chlebowska, Weronika Tomczak, Olga Błaszczak, Dominika Hierowska, Jagoda Piwowarczyk, Kamila Becelewska, Miłosz Cybulski, Julia Przybylska, Zuzanna Depczyńska oraz Zofia Królikowska (w zastępstwie Sandry  Harwozińkiej).