Świętowali z nami Rok Romantyzmu Polskiego

Data publikacji: czerwiec 2022

13 czerwca do naszej szkoły przybyła kilkunastoosobowa grupka uczniów ze szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami. Nasi młodsi koledzy wzięli bowiem udział w ogłoszonym na początku maja konkursie pod hasłem: Świętuj z nami Rok  Romantyzmu Polskiego. 

Jego uczestnicy mogli wypróbować swoich sił w trzech kategoriach: napisać wiersz o uczuciach lub rozprawkę zainspirowaną słowami  A.  Saint-Exupérego  Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dla tych, którzy wolą rysować,  przewidziana była ostatnia kategoria czyli stworzenie komiksu odtwarzającego treść jednego z romantycznych utworów. Na konkurs wpłynęło 21 prac z 5 szkół podstawowych z: SP1 w Słupcy , Młodojewa, Ratynia , Trąbczyna , Cienina Kościelnego . 

Jury w składzie : Anna Halaba, Anna Miśkiewicz, Anna Zielińska przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Za wiersz o uczuciach nagrody zdobyły: Patrycja Dębowska z Cienina Kościelnego (1msc.), Nikola Jankowska z Trąbczyna (2msc.), Izabela Kierzek z  Trąbczyna ( 3msc.) oraz Anna Kołodziejczak z Młodojewa i Jakub Budkowski z Ratynia (wyróżnienia). Najlepsze rozprawki napisały: Maria Parus z Trąbczyna (1 msc.), Julia Bojańska z Trąbczyna ( 2 msc.), Agata Janowska z Trąbczyn (3msc.) oraz Maja Filipiak z SP1 w Słupcy i Karolina Silska z Cienin Kościelnego (wyróżnienia). Natomiast nagroda za komiks zainspirowany utworem romantycznym powędrowała do  Amelii Michalak z Trąbczyna. 

Po wręczeniu przez panią wicedyrektor Urszulę Radosiewicz i polonistkę Annę Halabę nagród, dyplomów i podziękowań Julia Przybylska i Maciej Sobutka z naszej szkoły zaprezentowali  nagrodzone i wyróżnione wiersze, wprowadzając uczestników w prawdziwie romantyczny nastrój.