Pierwszoklasiści na pierwszym planie! Dzień Pierwszaka w LO

Data publikacji: październik 2022

4-tego października powitaliśmy – już mniej oficjalnie – uczniów klas pierwszych w naszej szkole podczas Dnia Pierwszaka. Tradycyjnie już  uroczystość ta została zorganizowana przez klasy drugie, które przygotowały dla swoich młodszych kolegów różne konkurencje i niespodzianki. Nad całością czuwało Jury w składzie: pani Teresa Borowska, Ola Szymfeld i Agata Buszka.

 

Po życzeniach udanej zabawy i powodzenia w konkursach Pani wicedyrektor Moniki Tykwy do akcjii przystąpiła klasa 2a, która przygotowała dla pierwszaków qiuz o szkole, konkurencję just dance, w której klasy mogły wykazać się umiejętnościami tanecznymi oraz znaną wszystkim zabawę z krzesłami.

Klasa 2b zaproponowała pierwszakom między innymi rywalizację w tańcu z balonami oraz konkurs  „Jaka to melodia?” – tu z kolei uczniowie musieli wykazać się znajomością tekstów piosenek.

Mnóstwo śmiechu pierwszaki miały podczas rywalizacji w piciu soku z cytryny czy poszukiwaniu wskazanej rzeczy  na czas albo  układaniu puzzli- zdjęć naszej szkoły. Te konkurencje przygotowała klasa 2c. Następnie Jury wyłoniło zwycięzców. Rywalizację wygrała klasa 1c, drugie miejsce zajęła kasa 1d, a trzecie klasa 1e .

Trzeba przyznać, że klasy pierwsze rywalizowały z wielkim zacięciem i pokazały, że potrafią świetnie się bawić! Następnie Ola Szymfeld – przewodnicząca Samorządu Szkolnego dokonała uroczystego pasowania na pierwszaka i w ten sposób z poczuciem humoru wprowadziła pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. Klasy drugie przygotowały także słodki poczęstunek- babeczki. Na zakończenie klasy pierwsze i uczniowie z klas drugich zatańczyły wspólnie Belgijkę. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za świetną zabawę!