Wielki sukces Kamili Becelewskiej 

Data publikacji: kwiecień 2024

Kamila Becelewska z klasy 4 C wzięła udział II Olimpiadzie Retorycznej, której finał miał miejsce 12 kwietnia w Lublinie. Aby zajść tak daleko, Kamila musiała sprostać wysokim wymaganiom na kolejnych szczeblach tego prestiżowego konkursu.  

Wszystko zaczęło się jeszcze jesienią, kiedy odbyły się eliminacje szkolne, których uczestnicy pisali wypracowanie o charakterze argumentacyjnym na jeden z tematów przesłanych przez Komitet Główny Olimpiady. Po etapie szkolnym przyszedł czas na okręgowy zorganizowany przez ODN w Poznaniu. Tym razem Kamila  musiała przygotować krótkie przemówienie na dowolny temat i wygłosić je publicznie. Kamila próbowała przekonać komisję, że młodość wcale nie jest najpiękniejszym okresem życia człowieka i…udało się – została zakwalifikowana do finału.  

Na ostatni etap olimpiady Kamila musiała przygotować kolejne wystąpienie publiczne. Mogła to być mowa sądowa, doradcza lub popisowa. Kamila zdecydowała się na tę pierwszą i wcieliła się w rolę oskarżyciela Józefa K. z powieści  F. Kafki pt. Proces. Tym przemówieniem wywalczyła sobie 3 miejsce w swojej kategorii i znalazła się w ścisłym gronie 9 laureatów II Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej.