Spektakl dla małych i dużych dzieci

Data publikacji: czerwiec 2024

29 maja na scenie Miejskiego Domu Kultury grupa teatralna Human Sapiens zaprezentowała swój  najnowszy spektakl pt. Staś Straszydło czyli bajki dla niegrzecznych dzieci, który swoją prapremierę miał podczas tegorocznej Nocy w Muzeum. Na wypełnionej po brzegi widowni zasiedli zarówno uczniowie liceum ogólnokształcącego, jak i ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych ze Słupcy i Młodojewa. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w dobry nastrój przed nadchodzącym długim weekendem i… Dniem Dziecka.
Miłą niespodzianką przed występem  była wizyta Burmistrza Słupcy – Jacka Szczapa, który złożył aktorom gratulacje i wręczył małe upominki.
Na zakończenie warto wspomnieć, że był to już ostatni występ grupy teatralnej w składzie: Amelia Sawuć, Rozalia Wujczyk, Marcel Popielarski, Maria Hałas, Dominika Osowczyk, Julia Przybylska, Jagoda Piwowarczyk i Sylwia Wrzos. Od następnego roku nie będzie już z nami trzech wymienionych na końcu absolwentek LO, którym bardzo dziękujemy za wspólne chwile na scenie i życzymy realizacji planów edukacyjnych i nie tylko.