Ogólnopolski Program Stypendialny USKI

Data publikacji: wrzesień 2015

„ZDOBYWAJ WIEDZĘ I ŚWIAT”

 

Organizatorem programu jest Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego w Krakowie.

Stypendium jest przyznawane uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub za szczególną działalność dla regionu (np. wybitny sportowiec, społecznik, talent artystyczny, programista itp.).

Celem programu jest wspieranie najlepszych uczniów, kształtowanie aktywnej postawy społecznejmłodzieży, rozwijanie jej zainteresowań, inspirowanie do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań.

Na kandydatów głosuje się za pośrednictwem strony USKI. Liczba oddanych głosów będzie decydowała o wyborze kandydata do stypendium.

 

W czerwcu tego roku takie stypendium otrzymała Antonina Zywert, uczennica klasy 2b o kierunku biologiczno-chemicznym. Antosia jest uczennicą wyróżniającą się w społeczności naszej szkoły przede wszystkim ze względu na swoją pasję sportową. Już podczas rekrutacji na jej świadectwie gimnazjalnym można było zobaczyć wiele osiągnięć sportowych z zakresu lekkiej atletyki i siatkówki na szczeblu powiatu, rejonu i województwa oraz ogólnopolskich biegów ulicznych.

Będąc uczennicą naszej szkoły dała się poznać przede wszystkim jako miłośniczka biegów przełajowych i ulicznych oraz lekkiej atletyki.

W roku szkolnym 2013/2014 min. była Mistrzynią Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, wraz z drużyną zajęła I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W obu dyscyplinach uczestniczyła w finałach wojewódzkich. Również w pierwszej klasie została Mistrzynią Powiatu Słupeckiego w biegu na dystansie 400m, na tym samym dystansie zajęła III miejsce na zawodach rejonowych i X miejsce w finale wojewódzkim. Biegła również w sztafecie 4x 400m, która zajęła I miejsce w powiecie i III miejsce na szczeblu rejonowym.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczął się dla Antoniny od obronienia tytułu Mistrzyni Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Ponownie wraz z koleżankami zdobyły I miejsca, w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na swoim koronnym dystansie 400m. zajęła I miejsce w powiecie, III miejsce na szczeblu rejonowym. W finale wojewódzkim ustanowiła nowy rekord Powiatu Słupeckiego na tym dystansie.Za te osiągnięcia uhonorowana została statuetką Wiktorii podczas Gali Sportu Powiatu Słupeckiego . W tym roku reprezentowała również szkołę wraz z drużyną na zawodach w unihokeju zajmując Imiejsce w powiecie i III miejsce w rejonie.

Sukcesy Antoniny są wynikiem jej wytężonej i samodzielnej pracy, ponieważ nie trenuje ona w żadnym klubie sportowym. Pomimo nauki i dojazdów do szkoły znajduje czas na systematyczną, samodzielną i intensywną   aktywność fizyczną, co w obecnych czasach nie jest popularne wśród młodzieży.

Dodatkowo uczennica z własnej inicjatywy zaczęła startować w biegach ulicznych. Na swoim koncie ma udział w następujących konkurencjach: – Bieg Konwaliowy w Golinie na dystansie 8km., gdzie zajęła III miejsce w kategorii kobiet -I Wyszyńska Dziesiątka- Wyszyna 2014r. -XVI Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa Konin17.05.2014r. -VI Ogólnopolski Bieg o Laur św. Wawrzyńca,2014r. -I Cienińska Szóstka 21.09.2014r.,gdzie zajęła I miejsce w kategorii kobiet do 20 lat.

Antosia, oby tak dalej!

Gratulujemy wygranej, życzymy dalszych sukcesów i mnóstwo zadowolenia.