Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej.

Data publikacji: październik 2015

9 października w słupeckim MDK odbył się Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej organizowany przez Ligę Obrony Kraju. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele słupeckiego samorządu, wojskowi oraz dyrektorzy lokalnych placówek oświatowych.

Do konkursu zgłosiło  się kilkunastu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu słupeckiego, wśród nich nie zabrakło również reprezentantów naszej szkoły: Adrianny Rudolf i Justyny Wojciechowskiej.

Jury w składzie: Przemysław Stadnik ( Zespół Szkół Muzycznych im. A. Szeluty), Arleta Adamczyk (Szkoła Muzyczna Jamaha) oraz Jarosław Dębski (Miejski Dom Kultury) przyznali 3 nagrody w kategorii: recytacja i 4 w kategorii: pieśń patriotyczna. Na trzecim miejscu znalazła się Justyna Wojciechowska, która przy akompaniamencie Łukasza Ławniczaka zaśpiewała piosenkę z repertuaru Leszka Wójtowicza pt. Moja litania.

Na zakończenie warto wspomnieć, że konkurs prowadzili uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Kuchowicz i Szymon Śniegocki, którzy doskonale spisali się w roli konferansjerów.