Warsztaty przyrodnicze w Giewartowie i Powidzu

Data publikacji: październik 2015

W dniu 6 października 2015 roku klasa III c o profilu matematyczno-geograficznym i biologiczno-chemicznym wybrała się na warsztaty przyrodnicze do Giewartowa i Powidza. Uczniowie w trakcie zajęć mieli możliwość, by zapoznać się z przyrodą i kulturą swojego najbliższego regionu. Była to również doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

W Giewartowie młodzież mogła zobaczyć pałac oraz park z połowy XIX wieku. Ponadto uzyskali wiele informacji na temat Jeziora Powidzkiego oraz fauny i flory obszaru Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Kolejnym interesującym przystankiem na trasie wycieczki był zabytkowy cmentarz ewangelicko-augsburski założony w pierwszej połowie XIX wieku.

Ostatnim etapem wędrówki była szkółka leśna mająca swą siedzibę w Powidzu, w której uczniowie zapoznali się z profesjonalną hodowlą i opieką nad drzewami takimi jak: buk, klon czy dąb.

Całość zwieńczyło wspólne ognisko, przy którym uczniowie razem z organizatorkami, panią Mirosławą Błaszczak i panią Joanną Sobutką mogli odpocząć, porozmawiać i posilić się po kilkugodzinnym obcowaniu z naturą. Większość uczestników z pewnością nie spodziewała się, że w naszym najbliższym regionie znajduje się tyle ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc. Organizacja tego typu zajęć to doskonała okazja, by zapoznać się ze swoją ,,małą ojczyzną” i złapać oddech pomiędzy wyczerpującymi lekcjami.