Licealiści na „Salonie Maturzysty”

Data publikacji: wrzesień 2014

Licealiści na „Salonie  Maturzysty”

Wrzesień to dla uczniów klas trzecich czas podjęcia decyzji o tym, gdzie będą kontynuować naukę po zakończeniu liceum. Egzamin maturalny jest przecież egzaminem wstępnym na studia. Aby ułatwić  podjęcie decyzji swoim uczniom, wychowawcy klas trzecich naszego ogólniaka zorganizowali wyjazd na tzw. „Salon Maturzystów” do Poznania. Jest to przedsięwzięcie organizowane od kilku lat na terenie Politechniki Poznańskiej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku uczniowie liceów mieli okazję zapoznać się z ofertą rekrutacyjną szkół wyższych z całej Polski. Swoje propozycje przygotowały takie uczelnie jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Morska w Szczecinie, uniwersytety z Łodzi, Szczecina i Wrocławia oraz akademie medyczne z Łodzi i Wrocławia.

Przedstawiciele  uczelni państwowych i prywatnych udzielali maturzystom niezbędnych informacji o zasadach rekrutacji na określone kierunki studiów, zachęcając młodzież do studiowania.

Poza tym przyszli maturzyści mogli uczestniczyć w wykładach na temat przebiegu matury z różnych przedmiotów. Prelekcje maturalne były prowadzone przez przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu  i dostarczyły odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zmian, jakie pojawią się  w egzaminie w przyszłym roku.

Z głowami wypełnionymi informacjami i torbami pełnymi ulotek licealiści wrócili do domów, aby wypełniać deklaracje maturalne.