Wizyta Michaela Campbella

Data publikacji: październik 2015

Pod koniec września gościliśmy w naszej szkole przesympatycznego pana Michaela Campbella (emerytowanego nauczyciela z USA) oraz trójkę jego młodych towarzyszy. Spędzili oni u nas cały dzień spotykając się z różnymi klasami. Podczas trwającej standardowo 45 minut  lekcji mieliśmy okazję pytać naszych gości o to, co tylko przyszło nam do głowy. Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w to, co mówił  każdy z nich. Dowiedzieliśmy się sporo interesujących informacji o prywatnym życiu naszych gości, ale również o zwyczajach i tradycjach Kalifornii, skąd pochodził jeden z naszych młodych zagranicznych gości, oraz w Seattle – miejscu zamieszkania  pana Michaela.

 

Ci, którzy wzięli udział w tej niezwykłej i pouczającej anglojęzycznej lekcji mogą z pewnością przyznać, że kontakt z rodowitymi Amerykanami w znaczący sposób poprawił ich wymowę oraz zachęcił do zgłębiania wiedzy na temat krajów obszaru języka angielskiego.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy obcokrajowców do ponownego przyjazdu do Polski i do zwiedzenia jej najpiękniejszych zakątków. Liczymy na ich kolejną wizytę w naszych stronach.

 Anita Król IId