Wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi

Data publikacji: listopad 2015

Dnia 28. października 2015 r. o godzinie 8.15 uczniowie kl.II a wyruszyli na wycieczkę do Łodzi, gdzie dotarli około godziny 10.30. Celem wyjazdu było obejrzenie w Teatrze Muzycznym spektaklu pt. „Sen nocy (nie)letniej” na motywach dzieła Williama Szekspira. Opiekunami wycieczki byli: p. M. Magiera-Ładowska, p. U. Radosiewicz, p. A. Borucka.

Sztuka „Sen nocy (nie)letniej” to satyra na otaczającą nas rzeczywistość, opowiadająca o programie typu „Talent show”. Główni bohaterowie wciągnięci zostali w intrygi miłosne oraz plotki i skandale. Oberon wraz z Pukiem manipulują pozostałymi bohaterami, bawiąc się ich uczuciami. Używają eliksiru, powodując, że Lizander, narzeczony Hermii zakochuje się w sekretarce, która jest zapatrzona w Demetriusza, adorującego Hermię. Następne użycie miłosnej mikstury odwraca kolej rzeczy, wszystko się komplikuje, a niektórym „łamią się” serca. Na szczęście działać zaczyna ponownie Puk i wszystko dobrze się kończy.

W spektaklu wykorzystano wiele polskich przebojów m. in. „Baśka” zespołu Wilki, „Gdzie ci mężczyźni” Danuty Rinn, czy też hitu zespołu Dżem pt. „Sen o Victorii”. Na koniec widzowi pozostaje w głowie jedno pytanie: „Czy miłość jest dziś prawdziwa i szczera, czy też pozostaje tylko obłudą i snem nocy letniej?”

Po dwugodzinnym spektaklu uczniowie wraz z opiekunami udali się na krótki spacer do centrum handlowego „Manufaktura”.

Około godziny 16.00 wszyscy siedzieli już w autokarze i oczekiwali na wyjazd w kierunku Słupcy, gdzie dotarli o 18.30. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu do teatru.

 

Marcel Kędziora

Jonasz Ansion