Nasz Piłsudski na Imieninach Ulicy

Data publikacji: listopad 2015

Jak co roku 11 listopada obchodziliśmy w naszym mieście nie tylko Święto Niepodległości , ale również Imieniny Ulicy. Ta zainicjowana kilka lat temu lokalna uroczystość sprawiła , że jedna z wielu ulic prowadzących na rynek stała się na kilka godzin prawdziwym sercem miasta, w którym zgromadziły się tłumy słupczan. Można było coś zjeść , wypić i przyglądać się występom artystycznym.

Mały udział w całym przedsięwzięciu mieli również uczniowie naszej szkoły, którzy tradycyjnie już włączają się w organizację tego typu imprez. Tym razem Urząd Miasta w Słupcy poprosił nas o wypożyczenie postaci naszego patrona Marszałka Piłsudskiego, w którego wcielił się Łukasz Piguła. Poza tym młodzież z LO zaprezentowała krótki montaż słowno- muzyczny, w którym wystąpili:  wspomniany już wcześniej Łukasz Piguła oraz  Ola Baśkiewicz i Adrianna Rudolf, a piosenkę finałową pt. Miejcie nadzieję zaśpiewała Justyna Wojciechowska.

Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć, iż prowadzenie całej imprezy również powierzono uczniom LO – Wiktorii Kuchowicz i Szymonowi Śniegockiemu, którzy z  tej roli wywiązali się  bardzo dobrze.