W LO rusza program „Stypendia Świętego Mikołaja”

Data publikacji: marzec 2016

W marcu tego roku nasza szkoła zgłosiła chęć uczestnictwa w programie „Stypendia Świętego Mikołaja”, którego celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia  dla zdolnych uczniów naszego liceum.  W ten sposób chcemy im dać szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń, aby mogli rozwinąć skrzydła! Będziemy organizować zbiórki publiczne i  kwesty. Na na terenie szkoły i poza nią chcemy realizować różne przedsięwzięcia, dzięki którym pozyskamy pieniądze na to, aby we wrześniu każdego roku ufundować naszym uczniom stypendia.

Program ma również na celu aktywizację społeczności lokalnej i zachęcenie jej do wspierania młodych Koperników i Chopinów. Należy podkreślić, że  stypendia może ufundować każdy, kto chce pomóc młodym, zdolnym uczniom naszego liceum , a udział w programie jest całkowicie bezpłatny .

Nasza szkoła otrzymała już osobny numer konta , które jest zarządzane i obsługiwane przez fundację. Osią programu Stypendia Św. Mikołaja jest portal www.stypendia.mikolaj.org.pl. Nasza szkoła posiada na portalu własny profil, na którym będziemy przedstawić swoją historię, osiągnięcia i sylwetki stypendystów.

 

Każda szkoła, która aktywnie zbiera środki, otrzyma od fundacji 250 zł na stypendia za każde 500 zł zebrane samodzielnie przez szkołę i wpłacone na jej subkonto.

Wszystkich chętnych do pomagania naszej szkole zachęcamy do przekazywania środków na rzecz zdolnych i zaangażowanych w różnych dziedzinach uczniów.Numer konta szkoły:
13 1090 0004 9149 0000 0000 0435
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno

Tytułem: Darowizna na stypendia w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy, 62-400 Słupca, Plac Szkolny 1

 

Koordynator programu: Aleksandra Nowak