Gimnazjaliści w murach słupeckiego ogólniaka

Data publikacji: marzec 2016

W sobotę 19 marca 2016r. Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy gościło gimnazjalistów oraz ich rodziców. Już na parterze uczniowie ogólniaka witali przybyłych samodzielnie przygotowanymi słodkimi przekąskami.Pierwszym punktem harmonogramu Drzwi Otwartych było spotkanie z przedstawicielką Zespołu do Spraw Promocji i Naboru na temat oferty edukacyjnej LO na rok szkolny 2016/2017 oraz rekrutacji do klas pierwszych. Następnie uczniowie gimnazjów obejrzeli spektakl pt. ,,Jabłko Adama” przygotowany przez grupę teatralną działającą w ramach współpracy LO i MDK .Ostatnim punktem programu było zwiedzanie szkoły, udział doświadczeniach fizycznych, warsztatach przyrodniczych, konkursie matematycznym.

Dzięki prezentacjom przygotowanym przez młodzież i nauczycieli, gimnazjaliści mieli okazję poznać działalność szkoły w zakresie wymiany polsko-niemieckiej, projektu Nauka języka poprzez sztukę oraz projektów edukacyjnych z języka angielskiego realizowanych w szkole. Zainteresowani nauką w LO mogli poznać bazę dydaktyczną szkoły, ,,zwiedzając” klasopracownie, salę gimnastyczną oraz bibliotekę szkolną,  mieli także  możliwość  podziwiać wyeksponowane na korytarzach  prace malarskie i literackie licealistów oraz trofea i dyplomy zdobyte przez licealną młodzież na konkursach i zawodach. Na koniec nasi goście   odwiedzili  Salę Tradycji, gdzie  przybliżono im 90 – letnią  historię szkoły,

Po raz kolejny okazało się , że Drzwi Otwarte to dobry pretekst, aby poznać uczniów i nauczycieli ogólniaka, ale także poczuć niezwykłą atmosferę , która wyróżnia tę szkołę spośród innych.