Nasi uczniowie najlepsi na testach językowych w PWSZ w Koninie !

Data publikacji: maj 2016

27.04 2016 młodzież z naszej szkoły wzięła udział w teście gramatycznoleksykalnym z języka angielskiego i języka niemieckiego. Test został zorganizowany przez wydział Filologiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w budynku uczelni w Koninie. Test przewidziany był  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Niemieckich Spotkań z Kulturą.
Celem testu było sprawdzenie umiejętności i wiadomości językowych uczniów oraz pokazanie,  jak w optymalny sposób rozwiązywac wszelkie testy językowe.
Uczniowie naszego LO wykazali się znakomitą znajomoscia zarówno języka angielskiego i niemieckiego, zajmując czołowe lokaty . Po napisaniu testu i ogłoszeniu wyników, każdy z uczniów mógł skonsultować swoja pracę z wykładowcami z PWSZ. Najlepszą pracę z języka angielskiego napisał Marcel Kedziora z klasy IIa zajmując pierwsze miejsce  otrzymując premię finansową w postaci bonu na 100zł tuż za Marcelem uplasowała się koleżanka z klasy  II a Gosia Wawrzon zdobywając miejsce drugie i nagrode 50zł. Możemy pochwalić się także sukcesem z języka niemieckiego ponieważ II miejsce i nagrodę 50zł zdobyła uczennica klasy Ia Estera Sawicka .

Serdecznie gratulujemy laureatom.

jb