Maraton Matematyczny w słupeckim ogólniaku

Data publikacji: maj 2016

W czwartek 19 maja 2016r. w Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J.Piłsudskiego w Słupcy odbył się konkurs ,,Maraton Matematyczny”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I i II gimnazjum. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz pokazania, że matematyka nie jest taka ,,straszna” i można się nią dobrze bawić. Podczas trwających blisko trzy godziny zmagań matematycznych połączonych z zespołową rywalizacją uczestnicy rozwiązywali zadania z algebry, geometrii analitycznej oraz planimetrii.

Do matematycznej rywalizacji stanęli uczniowie sześciu gimnazjów z Budzisławia Kościelnego, Drążnej, Lądku, Powidza, Słupcy oraz Strzałkowa. Zwycięską drużyną okazało się Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie w składzie:  Weronika Nowacka, Agnieszka Wolek,  Michał Gulczyński,  Mateusz Gabrysiak (Opiekun pani Małgorzata Budaj). II miejsce zajęło Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy reprezentowane przez: Marcina Górskiego,  Konrada Romańskiego,  Piotra Szelejewskiego,  Michała Śmigielskiego (Opiekun pani Beata Ratajczyk). III miejsce zdobyła drużyna z Drążnej: Patrycja Łęt,  Adam Przybylski, Krzysztof Gorzelańczyk, Łukasz Kujawa (Opiekun Pan Mirosław Jadrych).

Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: Ewa Dominiak, Mariola Pietrowicz, Urszula Radosiewicz oraz Emilia Babacz.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w martonie. Mamy nadzieję że w przyszłym roku uda nam się zorganizować równie udany konkurs.