INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W POWIECIE SŁUPECKIM

Data publikacji: październik 2014

INAUGURACJA  SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W POWIECIE SŁUPECKIM

Podczas Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych  w dniu 1 października 2014r. odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2014/2015 w Powiecie Słupeckim.

W trakcie Inauguracji Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy przedstawił sprawozdanie z realizacji kalendarza imprez za rok szkolny 2013/2014.

Następnie Starosta Słupecki Mariusz Roga oraz Dyrektor Biura Poselskiego Szymon Grzywiński wręczyli sześciu najlepszym szkołom podstawowym, trzem gimnazjom i trzem szkołom ponadgimnazjalnym specjalne wyróżnienia za współzawodnictwo sportowe za ubiegły rok szkolny.

Wyróżnione szkoły w kategorii ponadgimnazjalnych to:

1.LO SŁUPCA      950 pkt

2.ZSE Słupca       648,5 pkt

3.ZSZ Słupca        482 pkt

Ceremoniał olimpijski rozpoczął Starosta Słupecki, który w trakcie przemówienia wygłosił oficjalną formułę: „Sportowy rok szkolny 2014/2015 w Powiecie Słupeckim  uważam za otwarty”. Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego uczniowie ZSP w Zagórowie Kamil Andrzejak i Patryk Adamczewski wciągnęli na maszt flagę olimpijską, a zaszczyt zapalenia znicza olimpijskiego spotkał uczennicę Gimnazjum w Słupcy, zawodniczkę MKS MOS w Słupcy, wicemistrzynię Polski w Plażowej Piłce Siatkowej – Weronikę Antczak.

W Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego uczestniczyli uczniowie – sportowcy z całego powiatu, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.