Licealiści w finale XXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej

Data publikacji: listopad 2016

Od wielu już lat uczniowie LO biorą udział w Konkursie Recytatorskim  Wierszy i Pieśni  o Tematyce Patriotycznej, zajmując wysoki miejsca na różnych poziomach rywalizacji.

Tegoroczny powiatowy etap konkursu miał miejsce 12 października  , a jego organizatorami byli: powiatowa organizacja LOK  w Słupcy, słupecki MDK oraz  Powiat Słupecki. Przed komisją w składzie :  A. Czerniak, P. Stadnika oraz J. Kubicka zaprezentowało się ok. 30 recytatorów i wokalistów z gimnazjów i  szkół ponadgimnazjalnych z powiatu słupeckiego. Zarówno w kategorii  poezji jak i pieśni jurorzy postanowili   wyróżnić reprezentantów naszej szkoły .  Zwycięstwo przypadło Barbarze Dyrce, która zaprezentowała  wiersz  Tadeusza Kwiatkowskiego – Cugowa pt. Więc wybacz Polsko…, natomiast  III nagrodę zdobyła Antonina Świerkowska   za recytację utworu  Zbigniewa Herberta  pt. Nike która się waha . II miejsce w kategorii pieśni wyśpiewała  Alicja Wysocka, która zaprezentowała  piosenkę pt.  Deszcz jesienny  deszcz.

Wspomnieni  wyżej laureaci mieli również możliwość reprezentowania naszego powiatu w finale wielkopolskim konkursu, który w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany w naszym mieście przy współudziale  Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej  LOK. Tym razem konkurencja była bardzo duża , ponieważ do Słupcy zjechali najlepsi w Wielkopolsce recytatorzy i wokaliści , a w jury zasiedli aktorzy teatralni  z Poznania i Gniezna :   T. Szymański, L. Winkiel, I. Kotzur.   Tym razem  Alicji Wysockiej udało się zdobyć wyróżnienie w kategorii pieśni patriotycznej. Gratulujemy!