GRAND PRIX DLA HUMAN SAPIENS

Data publikacji: listopad 2016

23 października w Miejskim Domu Kultury  w Kole odbył się zorganizowany przy współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie festiwal  teatralny Strefa Gry, którego celem jest prezentacja dorobku młodzieżowych teatrów amatorskich z rejonu konińskiego. Wśród biorących udział w przeglądzie  nie zabrakło również  grupy teatralnej działającej przy   LO i MDK w Słupcy w składzie : Barbara Dyrka, Anita Król, Anna Zimniewicz, Nikola Tylman, Łukasz Piguła, Szymon Śniegocki i Mateusz Kowalski . Grupa zaprezentowała znany już słupeckiej publiczności spektakl na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza pt. Jaka to zarozumiałość w takim człowieku przygotowany pod okiem Anny Czerniak  i Anny Halaby.

Jury  w składzie : Magdalena Płaneta (aktorka i reżyserka), Radomir Piorun ( aktor i instruktor teatralny ) oraz Jarosław Sparażyński (instruktor teatralny) po obejrzeniu  6 spektakli utrzymanych w różnych konwencjach teatralnych  przyznało jedną nagrodę główną , 2 wyróżnienia oraz 3 indywidualne nagrody aktorskie. Tą pierwszą uhonorowany został słupecki Humans Sapiens, który   zaskoczył widzów i jurorów zarówno awangardową tematyką jak i formą.

Na zakończenie warto dodać , że o mały włos, a  występ  zespołu wcale nie doszedłby do skutku z powodu problemów zdrowotnych jednego z aktorów, a także komplikacji związanych z przewozem scenografii, która po prostu nie zmieściły się w luku bagażowym. Na szczęście te przeszkody  nie osłabiły  ducha zespołu i na scenie licealiści po prostu dali z siebie wszystko.