Walentynki z całusami

Data publikacji: luty 2017

Walentynki to piękny dzień…Wokół nas serduszka, kwiaty, romantyczne kartki, czułe słówka…Jednak miłość zawsze powinna iść w parze z wiernością, zaufaniem i  bezpieczeństwem.  

  1. lutego w naszej szkole świętowaliśmy „Walentynki”. W tym roku były one wyjątkowe, pełne miłości i niespodzianek. Każdy mógł poczuć klimat tego święta i otrzymać buziaka od uczniów i uczennic, którzy przeprowadzali akcję. Za kwotę 3 zł można było dostać buziaka i „walentynkowe serduszko” uprawniające do zwolnienia z odpowiedzi ustnej w tym dniu. Chętnych nie brakowało i wiele osób skorzystało z tej wyjątkowej okazji.

Dodatkowo w ramach akcji „Bezpieczne Walentynki” prowadzonej przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy przygotowaliśmy na korytarzu pierwszego piętra stoisko informacyjno-edukacyjne, gdzie można było pobrać ulotki lub broszurki informujące o sposobach ochrony przed zakażeniem HIV i AIDS. Ponadto, przedstawiciele klas pierwszych i drugich wzięli udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym na temat profilaktyki HIV i AIDS, prowadzonym przez  pracownicę  Sanepidu panią Małgorzatę Plutę. Odbyła się ciekawa prezentacja oraz quiz wiedzy z nagrodami, w którym zwycięzcami zostali: Paulina Kowalska(I miejsce), Weronika Antczak(II miejsce), Piotr Półrul (III miejsce), Kamila Owczarzak, Marek Tylman, Mela Gawrych i Aleksandra Baśkiewicz.

W tym dniu wszystkim towarzyszyła  atmosfera miłości i każdy mógł znaleźć coś dla siebie!