IMIGRANCI – tak łatwo nam oceniać… Do czego prowadzi stereotypowe myślenie?

Data publikacji: kwiecień 2017

„KinoSzkoła. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych i społecznych wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

 

W ramach cyklu profilaktyczno – społecznego „Filmowe drogowskazy”, klasy 1a, b i c uczestniczyły w projekcji filmu „Imigranci”. Film poprzedzony został prelekcją na temat „Tak łatwo nam oceniać… Do czego prowadzi stereotypowe myślenie?”.

 

Bojownik Tamilskich Tygrysów (Jesuthasan Antonythasan) ucieka z kraju ogarniętego wojną domową. Towarzyszą mu nieznajome – kobieta (Kalieaswari Srinivasan) i jej córka. Dheepan ma nadzieję, że udając rodzinę będzie mu łatwiej uzyskać azyl w Europie. Po dotarciu do Paryża uciekinierzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca aż do chwili, w której Dheepan znajduje pracę dozorcy zaniedbanego bloku na przedmieściach. Trafia tym samym w sam środek lokalnej wojny gangów. Przemoc, z którą styka się co dzień, na nowo otwiera w nim wojenne rany. Mężczyzna musi znów rozbudzić w sobie wojownicze instynkty, aby chronić osoby, z którymi ma nadzieję stworzyć prawdziwą rodzinę.